°C

Światowy Dzień Chorego. Prezydent w Łodzi

Prezydent Andrzej Duda w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, fot. PAP/Grzegorz Michałowski

- Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia; wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim lekarzy - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, który uczestniczy w Łodzi w uroczystościach z okazji Światowego Dnia Chorego. Prezydent wraz z małżonką odwiedził we wtorek Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Podczas spotkania z personelem Instytutu podkreślił, że jest to wysokospecjalistyczna placówka należąca do „absolutnej polskiej czołówki”. Oświadczył, że Światowy Dzień Chorego jest najlepszą okazją do podziękowania tym, „którzy na co dzień pochylają się nad cierpiącymi i chorymi”.

„Chciałbym podziękować Państwu za tą wielką służbę bliźniemu, którą na co dzień swoją pracą realizujecie, bardzo często pracą w trudnych warunkach, bardzo często też pracą ponad siły” – powiedział prezydent.

„Wiem, jakie są bolączki polskiego systemu ochrony zdrowia, wiem, że mamy niedosyt w bardzo wielu zawodach medycznych, przede wszystkim mamy w Polsce niedosyt lekarzy, bo niestety bardzo wielu Państwa kolegów, koleżanek, wyjechało za granicę” – dodał.

Prezydent zapewnił o wsparciu dla programów, które są i będą realizowane dla poprawy kondycji funkcjonowania polskiej służby zdrowia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.