°C

Światełko pamięci po raz siódmy

fot. KTTK Żary

Siódmy już raz w Żarach rozpoczęła się akcję „Światełko Pamięci”. Polega ona na zbiórce zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich cmentarzach we Lwowie. Akcja ma na celu utrwalenie pamięci o Polakach walczących o polski Lwów.

– Polskie cmentarze we Lwowie są aż trzy, dlatego akcja ‚Światełko pamięci” ma charakter ogólnopolski – mówi dr. n. med. Zbigniew Kopociński, z Klubu Tarnopolan, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Żarach.

 

 

Organizatorzy tradycyjnie już zachęcają także nauczycieli szkół, by do organizacji takiej zbiórki zaangażowali dzieci i młodzież. Tak, jak dzieje się to w przypadku uczniów szkoły podstawowej nr 1 w Żarach, która dobrze orientuje się kim były Orlęta Lwowskie.

 

 

W tym roku znicze będą przyjmowane do 24 października w gabinetach okulistycznych w 105. Kresowym Szpitalu Wojskowym w Żarach. Znicze zostaną zapakowane i pojadą do Rzeszowa, a stamtąd do Lwowa.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.