°C

Strzelce – pierwszy dzień ścigania błotniaków [zdjęcia]

foto: Adam Król

W Strzelcach Krajeńskich rozpoczęło się dwudniowe święto kolarstwa. Na terenach przyległych do Starostwa Powiatowego odbywają się 82 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Blisko pięciuset uczestników wzięło udział w pierwszym dniu zawodów. Ścigali się Mastersi, Amatorzy, Żacy i Młodzicy. Wśród Młodziczek najlepsza okazała się zielonogórzanka Zofia Krystkowiak z Fundacji rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kuźniaka, natomiast zawodniczki Trasy Zielona Góra z zajęły 6 i 7 miejsce, a najlepsza ze strzelczanek była Nina Wasij z LKS POM Strzelce Krajeńskie, która zajęła 9 miejsce.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii Młodzik został Jan Łuków z MIiejsko-gminy LKS Błekitni Mexller w Koziegłowach.  Najlepszymi Amatorami zostali Paweł i Kacper Szczepaniakowie ze Szczepan Bike, a wśród Amatorek złoto wywalczyła Cecylia Czartoryska z Wrocław GVT.

Natomiast trzeci raz z rzędu koszulkę Mistrza Polski w kategorii Masters założył strzelczanin Rafał Chmiel, a wśród najlepszych kobiet w tej kategorii biało-czerwoną koszulkę założyła pochodząca ze Skwierzyny Marta Balcerzak. Więcej w relacji Adama Króla

Dodajmy, ze jutro kolejny dzień zawodów, a na linii startu pojawią się juniorzy młodsi, juniorzy i elita.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.