°C

Spotkanie koordynatorów Szczytu Partnerstwa Odry

Fot. Wikipedia

Trwają przygotowania do kolejnego Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry. To polsko- niemiecka grupa kooperacyjna złożona z czterech województw zachodniej Polski i czterech landów związkowych po niemieckiej stronie granicy.

Jak wyjaśnia Radosław Brodzik z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, Partnerstwo Odry wspiera współpracę transgraniczną i pomaga w realizacji wielu ważnych przedsięwzięć.

– To platforma do omawiania kluczowych problemów i poszukiwania najlepszej drogi do ich rozwiązywania – dodaje:

 

Radosław Brodzik zaznacza, że VII Szczyt Partnerstwa Odry odbędzie się w województwie lubuskim i będzie to pierwsze tego typu spotkanie w naszym regionie.  Jak mówi, to dowód uznania dobrej transgranicznej współpracy Lubuskiego z Brandenburgią i Saksonią:

 

Oprócz województw i landów położonych bezpośrednio na polsko – niemieckiej granicy, w Partnerstwie Odry uczestniczy też Wielkopolska, która – jak zaznacza Marceli Jakubowski z wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego – została zaproszona do tego grona na wniosek strony niemieckiej:

 

Dodajmy, że w Zielonej Górze odbyło się dziś spotkanie polskich i niemieckich koordynatorów szczytu Partnerstwa Odry, na którym omawiano m.in. jakie zagadnienia będą poruszana na siódmym już zjeździe.

Najbliższe obrady przygranicznych regionów Polski i Niemiec mają się odbyć w 2020 roku – dokładna data zostanie jednak ustalona na kolejnych spotkaniach koordynatorów.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.