°C

Spotkanie koordynatorów Szczytu Partnerstwa Odry

Fot. Wikipedia

Trwają przygotowania do kolejnego Szczytu Politycznego Partnerstwa Odry. To polsko- niemiecka grupa kooperacyjna złożona z czterech województw zachodniej Polski i czterech landów związkowych po niemieckiej stronie granicy.

Jak wyjaśnia Radosław Brodzik z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego, Partnerstwo Odry wspiera współpracę transgraniczną i pomaga w realizacji wielu ważnych przedsięwzięć.

– To platforma do omawiania kluczowych problemów i poszukiwania najlepszej drogi do ich rozwiązywania – dodaje:

 

Radosław Brodzik zaznacza, że VII Szczyt Partnerstwa Odry odbędzie się w województwie lubuskim i będzie to pierwsze tego typu spotkanie w naszym regionie.  Jak mówi, to dowód uznania dobrej transgranicznej współpracy Lubuskiego z Brandenburgią i Saksonią:

 

Oprócz województw i landów położonych bezpośrednio na polsko – niemieckiej granicy, w Partnerstwie Odry uczestniczy też Wielkopolska, która – jak zaznacza Marceli Jakubowski z wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego – została zaproszona do tego grona na wniosek strony niemieckiej:

 

Dodajmy, że w Zielonej Górze odbyło się dziś spotkanie polskich i niemieckich koordynatorów szczytu Partnerstwa Odry, na którym omawiano m.in. jakie zagadnienia będą poruszana na siódmym już zjeździe.

Najbliższe obrady przygranicznych regionów Polski i Niemiec mają się odbyć w 2020 roku – dokładna data zostanie jednak ustalona na kolejnych spotkaniach koordynatorów.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP