20:46

12 sierpnia 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki IV ligi piłkarze gorzowskiej Warty, którzy na własnym boisku pokonali Pogoń Świebodzin 2:0. W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, jednak piłkarze Warty albo pudłowali, albo ich strzały zatrzymywał świetnie dysponowany Michał Hajdasz. Bramkarz Pogoni w znakomitym stylu obronił strzały Dominika Zakrzewskiego i Tomasza Spirzaka. Golkiperowi ze Świebodzina dopisywało też szczęście gdy w 32 minucie, po uderzeniu Rafała Timoszyka piłka odbiła się od poprzeczki.

Bramkarzowi Pogoni szczęście dopisywało do 55 minuty, kiedy to obronił strzał Michała Świercza. Jednak dwie minuty później Świerczowi udało się pokonać Hajdasza i Warta objęła prowadzenie 1:0. Od tego momentu goście zaczęli śmielej atakować i udało im się wymusić błędy rywali dzięki czemu stworzyli trzy okazje do wyrównania, które jednak nie zostały wykorzystane. Tuż przed zakończeniem meczu piłkarze Warty wyprowadzili kontratak, po którym Maciej Kolasa ustalił wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy.

Pomeczowe wypowiedzi Nikodema Rafalika (Pogoń) i Damiana Szałasa (Warta)