(S)Peddy za szybka na AZS AJP (galeria)

20:33

19 października 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Drugiej porażki w rozgrywkach Eurocup Women doznały koszykarki InvestInTheWest AZS AJP. Grające we własnej hali gorzowianki uległy zespołowi TTT Ryga 73:79.

Początek pojedynku był pomyślny dla miejscowych. Co prawda Łotyszki prowadziły 7:2, ale akademiczki szybko odrobiły straty i zakończyły pierwszą kwartę ośmiopunktowym prowadzeniem. Niestety, w drugiej części pojedynku gospodynie, naciskane przez rywalki, popełniały błąd za błędem i w efekcie nie dość, że straciły przewagę to jeszcze pozwoliły przeciwniczkom na uzyskanie bezpiecznego dystansu. Spora w tym zasługa wszędobylskiej rozgrywającej ekipy TTT Shey Peddy, które nie tylko świetnie obsługiwała swoje koleżanki, ale gdy było trzeba sama decydowała się na rzuty do kosza AZS AJP. Z kolei kiedy rozgrywająca przyjezdnych nie miała swobody, to koszowi AZS zagrażały inne reprezentantki drużyny z Rygi jak Gunda Basko czy Ally Malott.

Przed ostatnią kwartą rywalki prowadziły różnicą 11 punktów i niewiele wskazywało, że coś się  może zmienić. AZS to jednak drużyna i kibice z charakterem. Zawodniczki walczą do końca, zaś ich fani do ostatniej sekundy spotkania wierzą w swoją drużynę. Było to widać w ostatniej części pojedynku, gdy akademiczki do końca starały się odrobić stracone punkty. Sporo z nich odrobiły, ale na zwycięstwo zabrakło czasu.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – TTT Ryga 73:79 (22:14, 9:23, 19:24, 23:18)
M. Spencer 20, Y. Rytsikava 9, A. Prezelj 0, F. Donders 0, B. Jaworska 6, A. Pawlak 9, M. Szajtauer 8, P. Misiek 12, D. Stelmach 0, C. Swords 9.
TTT Riga: S. Peddy 22, G. Basko-Melnbarde 15, R. Veidere 2, A. Stewart 11, I. Krastina 12, A. Malott 13, K. Kreslina 0, B. Eglite 4.

fot. PAP/Lech Muszyński

Dariusz Maciejewski – trener InvestInTheWest AZS AJP:

Julia Rytsikawa (InvestInTheWest AZS AJP):

Martins Zibarts – trener TTT:

Gunta Basko-Melnbarde (TTT):

Miah Spencer (InvestInTheWest AZS AJP):

Dodaj komentarz