19:31

14 października 2017

Maciej Noskowicz

e-mail: m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Siatkarze Astry Nowa Sól przegrali z Sobieskim Żagań 1:3 w drugoligowych derbach Ziemi Lubuskiej.

Astra-Sobieski 1:3 (16:25,25:18,22:25,23:25)

Mecz miał interesujący przebieg. W pierwszym secie wyraźnie dominował Sobieski, ale w drugim do głosu doszli gospodarze zdecydowanie wygrywając. Najciekawiej było w dwóch kolejnych partiach. W trzeciej Astra prowadziła przez większą część seta, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście z Żagania. Podobna sytuacja miała miejsce w czwartym secie, w którym goście postawili „kropkę nad i” zwycięstwo zapewniając sobie w końcówce.

– Szkoda tego meczu, bo to my mogliśmy wygrać 3:1 – uważa jeden z liderów Astry Piotr Kramer:

Zadowolony z wyniku był za to kapitan Sobieskiego Piotr Sajdak:

Dla Sobieskiego była to pierwsza wygrana w rozgrywkach. Astra z kolei przegrała po raz drugi w sezonie.

Więcej o tym meczu w poniedziałkowym wydaniu sportu po godzinie 21. Zapraszamy!