19:38

21 września 2016

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

W zaległym spotkaniu III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Piast Gorzów-Karnin pokonał na wyjeździe A-klasową Pogoń Skwierzyna 3:1. W tym spotkaniu długo jednak zapowiadało się na sporą niespodziankę, bo gospodarze objęli prowadzenie w 3 minucie po strzale Marcina Soczki.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Marcin Awiżeń, a po zmianie stron dwa gole na wagę awansu zdobył Remigiusz Brzytwa. Spotkanie było szczególne dla Mateusza Konefała, wychowanka skwierzyńskiego klubu, który dziś obchodzi imieniny, a na stadionie jego występ oglądała najbliższa rodzina:

W IV rundzie Piast znów zmierzy się z zespołem z klasy A, tym razem będzie to Kosmos Rudnica. To spotkanie 28 września, podobnie jak mecz Stilonu przeciwko Łucznikowi Strzelce Krajeńskie.