3 listopada 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Stelmetu BC Zielona Góra pewnie pokonali Miasto Szkła Krosno 100-76 w kolejnym meczu PLK. Po I kwarcie mistrz Polski wprawdzie przegrywał, ale już w II kwarcie przejął mecz.

Zaczęło się od 16-7 dla mistrzów Polski, a potem ekipa Artura Gronka zaczęła grać nonszalancko i po kilku stratach i pudłach krośnianie zaczęli dochodzić miejscowych. U gości szalał mocno zbudowany Pinkston i to głównie dzięki niemu nagle Miasto Szkła prowadziło 23-20. Po 10 minutach przyjezdni wygrywali zaś 26-24.

Do 17 minuty krośnianie prowadzili, w pewnym momencie nawet 38-32 po trafieniu Grochowskiego. Potem Stelmet mozolnie odrabiał straty, na parkiet wyszedł Gecevicius, sieknął za trzy, Stelmet doprowadził do remisu, a potem ruszył do ataku. Końcówka należała do Kelatiego i Koszarka, a po 20 minutach mistrz Polski prowadził 50-45.

Trzecia i czwarta kwarta to już dominacja mistrzów Polski. Można ich właściwie tylko chwalić. Dobrze rozgrywał Florence, aż 7 graczy zdobyło 10 lub więcej punktów, mistrz poprawił zbiórki i szybko jasnym stało się, kto wygra.

Oczywiście trzeba też dostrzec 10 przestrzelonych wolnych, czy ledwie 1 celny na 10 oddanych rzutów Armaniego Moore’a. Ale to tylko „drobnica” Stelmet był po prostu lepszy, skuteczniejszy, silniejszy i wygrał zasłużenie.

Teraz na koncie naszego zespołu są dwa zwycięstwa z rzędu, a w perspektywie bardzo ważny mecz w Lidze Mistrzów w Ostendzie. Mecz z Belgami we wtorek – w obecnej dyspozycji Stelmet może w końcu wygrać wyjazdowy mecz!

Stelmet BC Zielona Góra – Miasto Szkła Krosno 100:76 (24:26, 26:19, 26:13, 24:18).
Punkty:

Stelmet BC Zielona Góra: Martynas Gecevicius 14, James Florence 13, Vladimir Dragicevic 12, Adam Hrycaniuk 12, Łukasz Koszarek 11, Filip Matczak 10, Przemysław Zamojski 10, Thomas Kelati 8, Jarosław Mokros 6, Armani Moore 4, Dominik Grudziński 0, Jakub Der 0.

Miasto Szkła Krosno: Jay Vaughn Pinkston 22, Jakov Mustapic 10, Marcin Sroka 8, Peter Alexis 8, Anton Gaddefors 7, Seid Hajric 6, Krzysztof Jakóbczyk 5, Davis Lejasmeiers 5, Dariusz Oczkowicz 3, Grzegorz Grochowski 2.