Mamy pięciu finalistów październikowego SKS

08:53

21 października 2017

Marek Staniszewski

dziennikarz działu sportowego   +48 68 4555 557

W ostatniej październikowej eliminacji do finału Sobotniego Konkursu Sportowego, który odbędzie się 20.10 zwyciężył pan Grzegorz z Gorzowa i będzie piątym uczestnikiem decydującej rozgrywki. Wcześniej awans do finału uzyskali: Daniel (Zielona Góra), Marek (Gorzów), Marian (Różanówka) i Jacek S. (Zielona Góra).

A oto pytania na które prawidłowo odpowiedzieli uczestnicy SKS (21.10):

1. Który z żużlowców podczas Gali Ekstraligi został najlepszy w kategorii junior? Odp. Maksym Drabik.

2. Koszykarki jakiego zespołu zostały mistrzyniami WNBA? Odp. Minnesoty Lynx wygrały 3-2 finałową rywalizacje z ubiegłorocznym mistrzem Los Angeles Sparks.

3. Czterej polscy piłkarze zagrali w zagranicznych klubach w meczach trzeciej rundy fazy grupowej Ligi Europy. Proszę wymienić nazwiska przynajmniej trzech z nich. Odp. Zwycięstwo odniósł tylko zespół Jacka Góralskiego, Łudogorec Razgrad, który pokonał na wyjeździe Bragę 2:0. Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie zremisowało z Young Boys 2:2, Lokomotiw Moskwa z Maciejem Rybusem zremisował na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol 1:1, a FC Koeln z Pawłem Olkowskim przegrał w Borysowie z BATE 0:1.

4. Trener męskiej reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn – Mike Taylor, ogłosił szeroki skład reprezentacji Polski na listopadowe mecze kwalifikacyjne do mistrzostw świata w Chinach. Którzy z zawodników Stelmetu BC są w kadrze? Odp. Adam Hrycaniuk, Łukasz Koszarek, Filip Matczak i Przemysław Zamojski.

5. W jakiej dyscyplinie Justyna Kaczkowska wywalczyła ostatnio srebrny medal mistrzostw Europy? Odp. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Berlinie.

6. 20 października minęło 60 lat, gdy piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Chorzowie ZSRR w eliminacjach mistrzostw świata 2:1. Kto zdobył gole dla biało-czerwonych? Odp. Gerard Cieślik – dwa.

7. Który z polskich żużlowców zajął najwyższe miejsce w końcowej klasyfikacji tegorocznych mistrzostw Europy? Odp. Krzysztof Kasprzak – czwarte.