Licealiści postawili opór, ale Stal ma kolejną wygraną

20:11

14 października 2017

Filip Górecki

Dziennikarz sportowy

W 6. kolejce I ligi grupy A piłkarze ręczni Stali Gorzów pokonali u siebie SMS ZPRP Gdańsk 32:26. To nie było łatwe spotkanie dla gorzowskiej drużyny. Przez pierwsze 20 minut wynik oscylował wokół remisu i dopiero w końcówce gorzowianie odskoczyli na trzy bramki. W drugiej części Stal prowadziła już 20:14, ale licealiści z gdańska znów się zbliżyli redukując stratę do dwóch bramek. Później wynik brzmiał nawet 24:23.

Nerwowo było prawie do samego końca: dopiero w ostatnich czterech minutach gorzowianie uciekli na bezpieczny dystans i ostatecznie zwyciężyli różnicą sześciu bramek. Jednym z głównych bohaterów ostatnich minut był bramkarz Stali, Krzysztof Nowicki, który obronił kilka trudnych sytuacji w tym rzut karny: