20:27

2 listopada 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

Nadal bez zwycięstwa rozgrywkach Eurocup Women są koszykarki InvestInTheWest AZS AJP. Dzisiaj, we własnej hali gorzowianki przegrały z Olympiacosem Pireus 56:85.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała tego co się miało wydarzyć później. Akademiczki w miarę dobrze broniły, a same wykorzystywały nadarzające się okazje. W efekcie schodziły na pierwszą przerwę prowadząc 23:21. Niestety, druga część spotkania, choć przegrana „tylko” 11:19, pokazała jaka siła drzemie w zespole w Grecji. Rywalki wymusiły sporo strat i dzięki temu po pierwszej połowie prowadziły różnicą 6 punktów (40:34). Początek trzeciej odsłony nie pozostawił wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Greczynki pewnie rozgrywały piłkę i trafiały niemal z każdej pozycji. Z kolei gorzowianki, choć ambitnie walczyły do końca, nie były w stanie walczyć o zwycięstwo.

InvestInTheWest AZS AJP – Olympiacos 56:85 (23:21, 11:19, 10:20, 12:25)

InvestInTheWest AZS AJP: M.Spencer 9, Y.Rytsikawa 9, A.Prezelj 5, F.Donders 2, B.Jaworska 2, M.Szajtauer 8, P.Misiek 4, D.Stemach 3, C.Swords 14.

Olympiacos: M.Mazic 1, E.Stamati 0, O.Chatzinikolaou 9, A.Nikolopoulou 9, S.Chalivera 3, A.Sotiriou 2, Y.Anderson 7, V.Macaulay 24, A.Spyridopoulou 12, A.Balta 0, S.Kaltsidou 18.