Hubert Czerniawski nie pojedzie z Fogo Unią

20:51

19 maja 2017

Ryszard Rachlewicz

Dziennikarz. Tel. 95 7204 791. E-mail: r.rachlewicz@zachod.pl.

W niedzielę żużlowcy Cash Broker Stali Gorzów Wlkp. zmierzą się w meczu PGE Ekstraligi z Fogo Unią Leszno. Jeszcze do godz. 15.00 wszystko wskazywało na to, że z nr 14 w składzie Stali pojedzie Hubert Czerniawski.

Minutę po godz. 15.00 do gorzowskiego klubu wpłynęło pismo z GKSŻ, w którym informuje się, że junior Stali został zawieszony na 60 dni za to, że przed finałowymi zawodami o Brązowy Kask (odbyły się w poniedziałek 15.05 w Świętochłowicach) w jednym z jego motocykli stwierdzono nieregulaminowy gaźnik. Zawodnik do zawodów został dopuszczony, ale nie korzystał z zakwestionowanego sprzętu.

Zapytany o podstawę regulaminową zawieszenia członek GKSŻ Łukasz Szmit najpierw powołał się na art. 10 regulaminu Sportu Żużlowego (określa ogólne warunki dotyczące sprzętu używanego przez zawodników), a później stwierdził, że podstawą do zawieszenia zawodnika jest Regulamin Dyscyplinarny, który w art. 307 i 308 dopuszcza karę zawieszenia jako środek zapobiegawczy. Zdaniem p. Szmita zawieszenie Huberta Czerniawskiego może w ten sposób uchronić zawodnika i jego rywali przed ewentualną próbą skorzystania z nieregulaminowego sprzętu w innych zawodach.

Dodaj komentarz