31 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Polska Agencja Prasowa

Stelmet BC Zielona Góra wygrał drugi mecz w Lidze Mistrzów. Pokonał Sidigas Avelino 90-79. Znakomicie wypadli zwłaszcza Dragicević i nowy Litwin Gecevicius.

Mecz zaczął się od 5-0 dla gości po trafieniach Fitipaldo i Wellsa. Stelmet jednak szybko i mocno odpowiedział. Dwa razy trafił Dragicević, Kelati pociągnął za trzy i mistrz Polski wyszedł na prowadzenie 7-5.

Potem meczy był wyrównany, największa różnica między zespołami wyniosła w tej kwarcie 4 punkty. Pod koszem rywali straszył Senegalczyk N’Diaye, który w I kwarcie 3 razy blokował graczy Stelmetu. Fitipaldo zdobył 8 punktów dla przyjezdnych, u nas najskuteczniejsi Kelati i Vlado – po 6. Po 10 minutach było 19-21.

Druga kwarta była podobna. Wynik cały czas na styk, Ndiaye ciągle blokował(6 bloków w 20 minut!), goście trafiali znakomicie za trzy. W Stelmecie najmocniej punktował nadal Vlado(11 po I połowie). W tym okresie zadebiutował Litwin Gecevicius, któy trafił jedną trójkę, a trójką kwartę zakończył Florence. Do przerwy 42-38 dla ekipy Gronka.

W 3 kwarcie Stelmet zaczął przejmować mecz. Brylował na parkiecie Vlado Dragicević. W 28 minucie miał 17 punktów, a po trójce Koszarka, który wcześniej świetnie obsługiwał Czarnogórca Stelmet objął prowadzenie 58-47. Potem było jeszcze lepiej – w 30 minucie Gecevicius trafił swą drugą trójkę, Stelmet uciekł na 64-51. Potem były jeszcze punkty gości i przed ostatnią kwartą 64-53 dla mistrzów Polski.

A 4 kwarta to najpierw były nerwy, bo goście zeszli na 5 czek straty, ale końcówka to już popis zielonogórzan, w tym Geceviciusa. Ten od niechcenia rzucał trójki, Stelmet był twardszy od rywali i nasza ekipa podwyższała prowadzenie. Skończyła wygraną 90-79! Vlado za 23 punkty, Gecevicius wkupił się za 17. Piękny wieczór w hali CRS!

Stelmet BC Zielona Góra – Sidigas Avellino 90:79 (19:21, 23:17, 22:15, 26:26)

Punkty:

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 23, Martynas Gecevicius 17, Łukasz Koszarek 11, Thomas Kelati 9, Adam Hrycaniuk 9, James Florence 6, Jarosław Mokros 6, Przemysław Zamojski 5, Filip Matczak 4, Armani Moore 0.

Avellino: Dez Wells 20, Brune Fitipaldo Rodruguez 17, Jason Rich 11, Ariel Filloy 10, Maarten Leunen 9, Thomas Scrubb 8, Hamady Ndiaye 2, Benjamin Ortner 2, Lorenzo D’Ercole 0.