Chromik przegrywa finał Pucharu Polski, ale za postawę wielkie brawa!!!

18:24

30 grudnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Świetny mecz Chromika Żary, ale jednak porażka w finale Pucharu Polski PZKosz z R8 Basket AZS Politechniką Kraków 85-88.

 

 

Jeszcze na 15 sekund przed końcem finału żaranie przegrywali tylko 2 punktami, ale odrobinę więcej zimnych nerwów no i większe doświadczenie w końcówce finału pokazał zespół z Krakowa.

To właśnie krakowianie, którzy grają w I lidze i atakują ekstraklasę, byli absolutnymi faworytami finału. Ale Chromik świetnie zaczął mecz, wygrał I kwartę, a potem do końca spotkania walczył jak równy z równym z R8 Basket.

Na 15 sekund przed końcem Chromik przegrywał 83-85. Potem doświadczony Sejd Hajrić trafił dwa rzuty wolne i rywale prowadzili już 4 punktami. Chromik wziął czas. Niesobski trafił i wynik meczu brzmiał 85-87. Krakowianie znów prowadzili.

Na 8 sekund przed końcową syreną Hajrić znów stanął na linii rzutów wolnych. Tym razem dwa razy spudłował!!! Chromik zaatakował, ale zanotował stratę. Faul, Malczyk z Krakowa trafia tylko raz, ale to wystarcza krakowianom, bo Niesobski pudłuje. R8 Basket zdobywa Puchar Polski!

Więcej o Final Four Pucharu Polski PZKosz. w jutrzejszej audycji Muzyka i sport.

Dodaj komentarz