°C

Saperzy zabezpieczyli bombę z czasów II wojny światowej

fot. Radio Zielona Góra

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli na poligon niewybuch o wadze ok. 250 kg, który odkryto w Porcie Kolegiackim w Głogowie. Na czas usuwania niewybuchu ewakuowano około 600 osób. Mieszańcy wrócili już do swoich domów.

 

Jak powiedział PAP aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji, akcja saperów przebiegała bez komplikacji. Na czas usuwania niewybuchu i jego załadunku na ciężarówkę zamknięto fragment drogi nr 12 i most na Odrze. „Ruch w tym miejscu został już przywrócony” – powiedział policjant.

Niewybuch o wadze około 250 kg znaleziono w Odrze podczas prac oczyszczania koryta rzeki. Na czas pracy saperów ewakuowano około 600 osób z pobliskich domów. „Plan ewakuacji przewidywał, że może to być około 3 tys. osób. Mieszkańcy jednak wcześniej opuścili domy, stosując się do apelu władz miasta. Zamknięte też był okoliczne sklepy” – powiedział Szulikowski.

Po zakończeniu akcji saperskiej mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady NETykiety oraz przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia może przekazać na wniosek uprawnionych organów dane identyfikacyjne użytkowników, tj. adresy e-mail, adresy IP