°C

Saperzy zabezpieczyli bombę z czasów II wojny światowej

fot. Radio Zielona Góra.

Saperzy zabezpieczyli i wywieźli na poligon niewybuch o wadze ok. 250 kg, który odkryto w Porcie Kolegiackim w Głogowie. Na czas usuwania niewybuchu ewakuowano około 600 osób. Mieszańcy wrócili już do swoich domów.

 

Jak powiedział PAP aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji, akcja saperów przebiegała bez komplikacji. Na czas usuwania niewybuchu i jego załadunku na ciężarówkę zamknięto fragment drogi nr 12 i most na Odrze. „Ruch w tym miejscu został już przywrócony” – powiedział policjant.

Niewybuch o wadze około 250 kg znaleziono w Odrze podczas prac oczyszczania koryta rzeki. Na czas pracy saperów ewakuowano około 600 osób z pobliskich domów. „Plan ewakuacji przewidywał, że może to być około 3 tys. osób. Mieszkańcy jednak wcześniej opuścili domy, stosując się do apelu władz miasta. Zamknięte też był okoliczne sklepy” – powiedział Szulikowski.

Po zakończeniu akcji saperskiej mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.