°C

S3 połączyła się z autostradą

fot. GDDKiA

Kierowcy mogą już korzystać z połączenia autostrady A4 z nowobudowaną trasą S3 na węźle Legnica Południe. W ramach tymczasowej organizacji ruchu udostępniono również ponad sześciokilometrowy odcinek nowej ekspresówki do węzła Legnica Zachód.

Jak poformowała PAP Magdalena Szumiata, rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA, wykonawca fragmentu drogi ekspresowej S3 – konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman – wdrożył w poniedziałek tymczasową organizację ruchu. „Polega ona na włączeniu do ruchu części północnej węzła autostradowego Legnica Południe i udostępnieniu kierowcom dwóch jezdni S3 na odcinku o długości ok. 6,5 km” – podała Szumiata.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, kierowcy mogą poruszać się dwoma jezdniami nowej drogi ekspresowej na odcinku od węzła Legnica Zachód przy ul. Chojnowskiej do węzła Legnica Południe, który łączy się z autostradą A4. „Na węźle Legnica Południe otwarto relację: Legnica – Wrocław – Legnica oraz Legnica – Jędrzychowice – Legnica. Część południowa węzła, tj. w kierunku na Jelenią Górę jest nadal zamknięta” – przekazała rzeczniczka.

Szumiata poinformował również, że na 15-kilometrowym odcinku nowej S3 – od miejscowości Chróstnik do węzła Legnica Zachód – ruch przełożono z jezdni prawej na jezdnię lewą.

Budowa 80-kilometrowego odcinka S3 z Nowej Soli do Legnicy ma się zakończyć 15 czerwca. Nie jest to jednak równoznaczne z oddaniem trasy do użytkowania. Termin oddania do ruchu ma być potwierdzony około połowy czerwca.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.