°C

Rzeczniczka rządu o zatrzymaniu W. Frasyniuka

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała, że wszyscy są równi wobec prawa. Skomentowała w ten sposób dzisiejsze zatrzymanie dawnego działacza "Solidarności", Władysława Frasyniuka.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że „wszyscy powinni być traktowani jednakowo, bez względu na to, czy ktoś jest aktywnym politykiem, byłym politykiem, czy znanym biznesmenem. Prawo jest równe dla wszystkich, powinniśmy go przestrzegać” – powiedziała rzeczniczka rządu. „Osoby, które chcą się chwalić swoją przeszłością, muszą teraz świecić przykładem” – podkreśliła. „Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek stał ponad prawem” – dodała Joanna Kopcińska.

Władysław Frasyniuk w czerwcu zeszłego roku uczestniczył w nielegalnym proteście stowarzyszenia Obywatele RP w Warszawie. Razem z innymi osobami blokował przejście uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wdał się w szarpaninę z policjantami, którzy próbowali go usunąć, gdy siedział na środku ulicy. Ostatecznie przenieśli go na bok. Władysław Frasyniuk oświadczył, że nie będzie się stawiał w prokuraturze. 

Dziś rano został zatrzymany przez policję w swoim domu we Wrocławiu i doprowadzony do prokuratury w Oleśnicy. Został tam przesłuchany i wysłuchał zarzutów naruszenia nietykalności osobistej dwóch policjantów na służbie. Następnie zwolniono go do domu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.