°C

Rozpoczyna się akcja „Bezpieczne ferie 2019”

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Policjanci podczas specjalnych kontroli sprawdzą stan techniczny autokarów wyjeżdżających na zimowiska.

Kierowcy aut osobowych także powinni spodziewać się większej liczby patroli na trasach wiodących na zimowy wypoczynek:

W sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przypomniał, że 16 rok Inspekcja Transportu Drogowego poza normalnymi działaniami na drogach krajowych, szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo udających się na wakacje i ferie najmłodszych.

„Kontrole nie mają na celu restrykcyjnego działania wobec kierowców i właścicieli autobusów. Celem jest to, aby autobusy były w odpowiednim stanie technicznym, nie stwarzały zagrożenia innym uczestnikom ruchu drogowego, a szczególnie pasażerom, których wiozą” – podkreślił minister Adamczyk. „Ważne jest to, żeby kierowcy, którzy kierują tymi autobusami, wypełniali wszystkie normy, posiadali odpowiednie uprawnienia, certyfikaty, nie byli przemęczeni, co jest niezmiernie ważne i byli w absolutnym stanie trzeźwości”

– podkreślił.

Dodał, że dzisiaj przedsiębiorcy już wiedzą, że żaden autokar, którym dzieci i młodzież udają się na zimowiska i z nich wracają, nie może mieć usterek. Od soboty do 27 stycznia potrwają ferie dla uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. W sprawach spornych rozgłośnia może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy e-mail czy IP, uprawnionym organom.