Zmiana rozkładu PKP: nowe pociągi, szybciej z Gorzowa do Warszawy

10:25

9 listopada 2017

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 455 55 03

Nowe połączenia do Zielonej Góry, zmiana trasy pociągu TLK Kociewie oraz krótszy czas przejazdu z Gorzowa do stolicy – tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2017/2018 dla woj. lubuskiego. Zmiany zaczną obowiązywać 10 grudnia.
PKP Intercity przygotowało dla pasażerów z woj. lubuskiego nowości w rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018. Od grudnia podróżujący z Zielonej Góry skorzystają ze składu TLK Swarożyc relacji Kołobrzeg – Katowice. Pociąg po drodze zatrzyma się m.in. w Kostrzynie, Wrocławiu i Opolu. Od grudnia do dyspozycji zielonogórzan będą w sumie cztery pary całorocznych pociągów do Wrocławia (IC Hetman, IC Siemiradzki, IC Światowid oraz TLK Swarożyc) oraz trzy do Szczecina.

W nowym rozkładzie pociąg TLK Kociewie pojedzie zmienioną trasą. Skład wyruszy z Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku Gdyni przez Bydgoszcz. Jednocześnie zmianie ulegnie kategoria pociągu, który od grudnia będzie kursował jako InterCity. Skład będzie prowadził grupę wagonów kursujących do Przemyśla, dzięki czemu podróżni zyskają możliwość dojazdu m.in. do Krakowa. Dodatkowo od grudnia mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego pojadą pociągiem TLK Warta do Warszawy o blisko 1,5 godziny krócej niż do tej pory. Cała podróż zajmie około 6 godzin.

(komunikat prasowy PKP Intercity)

Jedna myśl na temat “Zmiana rozkładu PKP: nowe pociągi, szybciej z Gorzowa do Warszawy”

  1. po prostu „super”…

Dodaj komentarz