Z Babimostu znów latamy do stolicy!

13:54

21 czerwca 2011

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Po ponad półrocznej przerwie z lotniska w Babimoście wystartował pierwszy samolot rejsowy do Warszawy.
Loty obsługuje firma Sprint Air, która będzie przewozić pasażerów nowoczesnym, 34-miejscowym Saabem. Samolot do Warszawy odlatuje o 7.30, a w piątki dodatkowo także o 19.15. Powrót ze stolicy o 17.30, a w niedzielę o 17.00.

Wicemarszałek województwa lubuskiego Jarosław Sokołowski nie krył emocji związanych z lotem. Po powrocie ze stolicy raz jeszcze podkreślił, że jego zdaniem wznowienie regularnych lotów pasażerskich do stolicy było trafną decyzją:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot-sokolowski.mp3|titles=Jarosław Sokołowski]

Radości ze wznowienia połączenia lotniczego z Warszawą nie krył dziś także Ryszard Dobrowolski, dyrektor portu lotniczego w Babimoście:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot2.mp3|titles=Ryszard Dobrowolski]

Pierwszy samolot firmy Sprint Air, który wystartował dziś rano z lotniska w Babimoście, zabrał do Warszawy komplet pasażerów. Oprócz władz województwa, pracowników Urzędu Marszałkowskiego i zaproszonych gości, znaleźli się wśród nich także uczniowie szkoły podstawowej nr 10 w Zielonej Górze, którzy wygrali konkurs na hasło promocyjne portu lotniczego w Babimoście.

Jak mówi Maja Korcz, nauczycielka z zielonogórskiej „dziesiątki”, dzieci bardzo przeżywały ten lot, bo dla wielu z nich była to pierwsza w życiu podróż samolotem:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot3.mp3|titles=Maja Korcz]

Uczniowie lecący dziś do Warszawy byli bardzo podekscytowani lotem:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot4.mp3|titles=uczniowie SP 10 w Zielonej Górze]

Po powrocie do Babimostu dzieciaki z zielonogórskiej „dziesiątki” mówiły krótko: – Taka wycieczka to prawdziwa przygoda:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot-uczniowie.mp3|titles=uczniowie po wylądowaniu]

Pasażerowie latający z Babimostu do Warszawy będą mieli do dyspozycji jeden z dwóch nowoczesnych, 34-miejscowych samolotów marki Saab. Pierwszym, inauguracyjnym lotem do stolicy dowodził kapitan Damian Szczurek. Jego zdaniem Babimost to całkiem przyzwoity port lotniczy, choć wymaga jeszcze – jak stwierdził kapitan Szczurek – kilku ważnych inwestycji:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot-kapitan.mp3|titles=kpt. Damian Szczurek]

Według Renaty Łozowskiej, dyrektorki handlowej firmy Sprint Air, zainteresowanie połączeniem lotniczym Zielona Góra – Warszawa od samego początku jest bardzo duże:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot-sprint.mp3|titles=Renata Łozowska]

Maciej Król, prezes lubuskiej spółki lotniczej, wierzy, że duże zainteresowanie lotami do Warszawy to dobra wróżba dla portu w Babimoście. – Już myślimy o kolejnych połączeniach z Zielonej Góry, zarówno do polskich, jak i europejskich portów lotniczych – podkreśla Król:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/06/20-lot-krol.mp3|titles=Maciej Król]

Dodajmy, że samolot do Warszawy odlatuje z lotniska w Babimoście o 7.30, a w piątki dodatkowo także o 19.15. Powrót ze stolicy o 17.30, a w niedzielę o 17.00. Przez pierwsze dwa tygodnie bilety w promocyjnej cenie kosztować będą 149 zł.

A zwycięskie hasło, dzięki któremu dzieci z zielonogórskiej „dziesiątki” mogły polecieć dziś pierwszym lotem do Warszawy brzmi: „Czy z północy, czy ze wschodu – port lotniczy wart zachodu”.

Obejrzyj galerię zdjęć z inauguracyjnego lotu do Warszawy (fot.:www.lubuskie.pl):

 

 

 

 

 

 

20 myśli na temat “Z Babimostu znów latamy do stolicy!”

 1. Pierwszy i ostatni komplet pasażerów, chyba że urzędasy będą częściej dzieci zabierały:))) każdy normalny człowiek poleci z Poznania lub Berlina.

 2. Do kor7,jeśli jesteś taki normalny to lataj z Poznania lub Berlina, a tak w ogóle nie to ssij,demokracja

 3. Najlepiej jak się samolot dziećmi wypcha i wszyscy się cieszą. Żal mi tych niepełnosprawnych osób z zielonej…

 4. Z Berlina polece sobie wszędzie gdzie chce i mam wieksza ilosc polaczen. Port lotniczy tuz za granica. lepsza droga i lepsza kolej niz do tego babimostu. No i w swiece sie bywa a nie w zasciankowym babimoscie. Doplacac takie pieniadze zbeby garstka dzieci i urzednikow sobie fruwala bez celu tak dla przyjemnosci….

 5. Słyszeliście że z dachu FILHARMONII GORZOWSKIEJ na MEGA LOTNISKO ZIELONA GÓRA będzie dowoził pasażerów HELIKOPTER LUBUSKI :-)

 6. Blacha nie unoś się jak demokracja to lataj nikt Ci nie broni, tylko dojedź najpierw do Babimostu. I nie musisz nikogo wyzywać, możesz mieć inne zdanie , po to są te komentarze…

 7. JAK ZWYKLE ZAŚCIANKOWY, „powiatowy” GORZÓW ZAZDROŚCI — WY NAWET NIE MACIE LOTNISKA SPORTOWEGO a my mamy dwa… żal żal mi was.. idźcie na stadion jedyne cywilizowane miejsce w GW bo reszta wioski to pożal się……………..

 8. Znalazło się kilku durni na forum i prześcigają się w głupocie.

 9. Czas już zakończyć z Województwem Lubuskim i rozdzielić nasze miasta.

 10. — d f —– przyjmij do wiadomości że jak Gorzów był powiatem to Zielonej nie było jeszcze na mapie !!!!.

 11. To w końcu skąd są odloty z Babimostu czy z innego miasteczka !!!.

 12. Ciekaw jestem co będzie za pół roku, znowu szukanie nowego przewoźnika?

 13. Do Poznania i Berlina jest dużo dalej. Do Babimostu mam z ZG 30 minut autem. Cena obecnie konkurencyjna, wychodzi troszkę więcej niż EC, a dużo szybciej. I oczywiście skorzystam w najbliższym czasie z przelotów.

 14. aaa BBI – aż wieje światowością z Twojej wypowiedzi, naprawdę szacun XD

 15. Czy Maja Korcz to rodzina pana Korcza z urzędu, który organizował ten konkurs?

Dodaj komentarz