Wędkarstwo wizytówką Lubniewic

14:49

29 października 2013

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Na jeziorze Lubiąż w Lubniewicach rozegrano zawody wędkarskie „O Puchar Aktorów”. Do tej malowniczo położonej miejscowości przyjechali tak popularni aktorzy, jak: Przemysław Sadowski, znany między innymi z „Fali zbrodni”, Tomasz Kozłowicz, który wystąpił w serialu „Ekstradycja”, czy zapamiętany z roli inspektora Kota w „13 posterunku” Andrzej Niemirski. Nie zabrakło także przedstawicieli świata muzyki, wśród nich Krzysztofa Daukszewicza, który miał dużego pecha. Mówi Tomasz Jaskuła, burmistrz Lubniewic.

– Dzięki promowaniu wędkarstwa ta miejscowość ma szansę na wydłużenie sezonu turystycznego, co za tym idzie, przedstawiciele tej branży mają szansę na większe zyski – twierdzi Tomasz Jaskuła.

W kategorii aktorów zwyciężył Robert Czebotar, w kategorii mistrzów Paweł Kołodziejczyk, przewodnik wodny z Lubniewic, wśród gości zwycięzcą okazał się Tomasz Binkowski, pierwszy waltornista Opery Narodowej. Laureaci zawodów „O Puchar Aktorów” otrzymali w nagrodę puchary, silniki do łodzi motorowych, echosondy, a także sprzęt wędkarski.

Dodaj komentarz