W poniedziałek w Zielonej Górze Sejmik Młodzieżowy

17:02

5 listopada 2017

Polska Agencja Prasowa

Po raz czwarty uczniowie lubuskich szkół średnich wcielą się w role radnych wojewódzkich. Obrady odbędą się pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość” – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Celem debaty na forum Sejmiku Młodzieżowego będzie wypracowanie przez młodych radnych sposobów uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obrady odbywają się na wzór sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W czwartej edycji sejmiku w młodzieżowym wydaniu weźmie udział 64 uczniów z 32 lubuskich szkół ponadgimnazjalnych.

Przy samym stole obrad zasiądzie 32 młodzieżowych radnych, którzy wcielając się w role radnych województwa lubuskiego, będą mieli okazję wzięcia czynnego udziału w pracach sejmiku. 32 uczniów wcieli się w role dziennikarzy i będzie pisemnie relacjonować posiedzenie sejmiku.

Sejmik zajmie się dyskusją nt. sposobów uczczenia na terenie szkół setnej rocznicy odzyskania niepodległości, która przypadnie w przyszłym roku. Pomysły młodych ludzi zostaną zebrane i przegłosowane w formie uchwały.

Obrady rozpoczną się w poniedziałek, 6 listopada o godz. 11 w sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

fot. lubuskie.pl

Dodaj komentarz