4 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Stelmetu roznieśli dziś Turów Zgorzelec 102-64. Koncert zagrał Vlado Dragicević, który zdobył 33 punkty!.

Przez 5 minut mecz był wyrównany, a potem Stelmet odjechał. Nasz zespół grał z energią, efektownie i w 6 minucie po trafieniu Zamojskiego było 14-8 dla mistrzów kraju. Na parkiet w pewnym momencie wszedł Kelati, który ledwie w piątek odbył I trening z kolegami po kilku tygodniach leczenia kolana i..od razu zrobił dobre wrażenie. Szybko trafił i było 21-12 dla Stelmetu, a kwarta skończyła się wynikiem 23-16.

W II kwarcie do 16 minuty ekipa Artura Gronka dominowała. Koncert od początku spotkania grał Vlado Dragicević, który w drugiej kwarcie miał już na koncie 16 punktów! Stelmet prowadził już 37-25. I wtedy coś się zacięło. Mistrzowie Polski zupełnie stracili skuteczność, a goście odwrotnie – zaczęli trafiać jak najęci. I zaliczyli run 9-0. Nagle zrobiło się tylko 41-37. Do przerwy 46-39 dla Stelmetu BC.

III kwarta to od początku był koncert pary Koszarek – Dragicević. Kapitan obsługiwał Czarnogórca, a ten nie zwalniał w zdobywaniu punktów i w 26 minucie miał ich już 25!!! Stelmet spokojnie prowadził 57-44. Potem jeszcze podkręcił tempo, Vlado jeszcze trafił, a kwarta skończyła się wynikiem 68-51.

Czwarta kwarta to dopełnienie formalności. Stelmet miał mecz pod pełną kontrolą. Dragicević tymczasem wznosił się nad poziomy. Pod koszem Turów nie wystawił godnego rywala i Czarnogórzec robił co chciał. Dziś był geniuszem! Skończył mecz z 33 punktami, a mistrz wygrał 102-64.

Stelmet BC Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec 102:64 (23:16, 23:23, 22:12, 34:13).

Punkty:

Stelmet BC Zielona Góra: Vladimir Dragicevic 33, James Florence 14, Przemysław Zamojski 13, Armani Moore 8, Filip Matczak 8, Thomas Kelati 8, Łukasz Koszarek 7, Jarosław Mokros 5, Adam Hrycaniuk 4, Jakub Der 2.

PGE Turów Zgorzelec: Stefan Balmazovic 15, Francis Han 10, Bradley Waldow 10, Cameron Ayers 7, Kacper Borowski 6, Bartosz Bochno 5, Karolis Petrukonis 4, Myles Mack 3, Jakub Patoka 3, Jacek Jarecki 1, Jakub Koelner 0.