Stelmet słaby i znów przegrywa w PLK (galeria)

20:02

14 października 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Koszykarze Stelmetu BC przegrali drugi mecz z rzędu w PLK. Tym razem na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 77-82.

Mecz od początku był potwornie nerwowy. Oba zespoły sporo faulowały. Już w I kwarcie odgwizdano też kilka fauli niesportowych. 3 przewinienia załapał błyskawicznie Vladimir Dragicević. A na parkiecie trwała zażarta walka o każdy punkt. Stelmet grał przeciętnie. Znów były straty rozgrywających. Wynik jednak w I kwarcie był cały czas wyrównany. Po I kwarcie nasz zespół prowadził 28-25.

Druga kwarta to już fatalna skuteczność Stelmetu, który forsował grę pod kosz, ale czytali to spokojnie zawodnicy Polpharmy i znów Stelmet tracił piłki. Nie wpadało też mistrzom Polski za trzy. Polfarma grała z wielkim entuzjazmem i odskoczyła od Stelmetu i to wyraźnie. Najpierw miejscowi zanotowali zryw 6-0, potem jeszcze jeden 8-2 i wyszli na prowadzenie 48-38. Na sam koniec za uderzenie rywala pod koszem Adam Hrycaniuk został zdyskwalifikowany przez sędziów. Po 20 minutach było aż 49-38 dla Polfarmy. Tę kwartę Stelmet przegrał tyle, co w Salonikach z Arisem czyli 10-24!

Bez Hrycaniuka, z Dragicevićem sfrustrowanym i mającym 3 faule na koncie II połowa zapowiadała się dla mistrzów Polski niezbyt optymistycznie.

Po III kwarcie nic się nie zmieniło – miejscowi dominowali i prowadzili 63-52.

W ostatnich 10 minutach Stelmet szarpnął, zszedł nawet na 5 oczek straty, ale w decydujących akcjach znów się mylił i zasłużenie przegrał.