Sprawdź, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w czasie Dni Gorzowa

09:00

29 czerwca 2016

Iwona Krawczyk

Dziennikarka Radia Gorzów. E-mail: i.krawczyk@radiogorzow.pl Tel. 95 725 82 61.

Magistrat podał szczegóły związane z organizacją ruchu w czasie Dni Gorzowa. Od godz. 6 w sobotę 2 lipca do godz. 5 w poniedziałek 4 lipca zamknięty będzie most Staromiejski i rondo św. Jerzego, ulica Fabryczna – od ronda do mostu kolejowego oraz ulica Wał Okrężny.

Nieco wcześniej, bo od piątkowego poranka, zamknięta będzie ulica Nadbrzeżna – od wjazdu przy „Wildomie” do ul. Wodnej. W piątek o 15 z ruchu wyłączona zostanie ulica Fabryczna na odcinku od Wawrzyniaka do  Towarowej – to odcinek, na którym staną stoiska gastronomiczne.

W czasie weekendu przejazd  z centrum na Zawarcie możliwy będzie przez most Lubuski. W trakcie obowiązywania czasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną światła na skrzyżowaniu ulic: Spichrzowa – Chrobrego – Nadbrzeżna oraz Przemysłowa – Mechaniczna.

Na skrzyżowaniu Grobli – Woskowej i Zielonej oraz rondzie Santockim, w przypadku blokowania się skrzyżowania, ruchem będą kierowali policjanci.

Dni Gorzowa 2016 – objazdy

W czasie święta miasta udostępnione zostaną bezpłatne parkingi: przy Filharmonii Gorzowskiej,  przy targowisku na ul. Cichońskiego (czynny od piątku od godz. 18  do poniedziałku do godz. 6), na terenie GRH (dostępne w sobotę 2 lipca od godz. 13 do północy i w niedzielę 3 lipca od godz. 10 do północy), na prawym pasie ruchu ul. Grobla (jezdnie w obu kierunkach) – na odcinku od ul. Zielonej do ul. św. Jerzego oraz parkingi Strefy Płatnego Parkowania w centrum miasta.

Autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe  kursować będą objazdem.  Na ul. Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej wyznaczone zostaną dla nich tymczasowe przystanki. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala oraz linie podmiejskie obsługujące gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla, gdzie wrócą na stałą trasę.

Dni Gorzowa 2016 – MZK

DOJAZD NA STADION ŻUŻLOWY 3 LIPCA

Z uwagi na zamknięcie mostu Staromiejskiego i ul. Fabrycznej magistrat zaleca kibicom, by wcześniej niż zazwyczaj wyszli na stadion.  Kibicom z północnych dzielnic miasta urzędnicy proponują dojazd do centrum i skorzystanie z komunikacji miejskiej lub pozostawienie auta na jednym z darmowych parkingów.

Kibicom spoza Gorzowa zaleca się dojazd drogą ekspresową S3 do węzła Gorzów Południe i dalej: ul. Kasprzaka – rondo Kasprzaka – Koniawska – rondo Grobla – Mazowiecka – Wawrzyniaka – Śląska.

Przed imprezą żużlową posterunki policji weryfikujące karty parkingowe ustawione zostaną na skrzyżowaniu ul. Mazowieckiej i Przemysłowej oraz Kolejowej i Przemysłowej.

Dni Gorzowa 2016 – dojazd żużel 3 lipca

Dodaj komentarz