Kontrowersje Polsko Niemieckich Dni Mediów

10:36

1 czerwca 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Napięta atmosfera podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów w Zielonej Górze. Kontrowersje dotyczyły sposobu opisywania sytuacji w kraju przez dziennikarzy po obu stronach Odry.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP odnosząc się do krytycznych publikacji na temat Polski pojawiających się w niemieckich mediach stwierdził, że Polacy i Niemcy obecnie się nie rozumieją i nie biorą na poważnie. Jak dodał, media powinny wnikać głębiej w istotę obecnej sytuacji w Polsce. W podobnym tonie Krzysztof Skowroński wypowiadał się wczoraj goszcząc na antenie Radia Zachód:

Inaczej sytuację widzi Cornelius Ochmann, jeden z dyrektorów Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, organizującej Dni Mediów, który był dziś gościem Radia Zachód. Zwraca on uwagę na postęp w relacjach polsko-niemieckich, który dokonał się w ostatnich latach i widzi coraz więcej wzajemnego zrozumienia:

Wczoraj wręczona została Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego. Grono tegorocznych laureatów, wyłonionych przez międzynarodowe Jury, zdominowali dziennikarze z zachodniej strony Odry, choć, jak dodają organizatorzy, w poprzednich edycjach proporcje bywały odwrotne. W tym roku ze strony polskich dziennikarzy wpłynęło wyjątkowo mało prac telewizyjnych, na co zwrócił uwagę drugi z dyrektorów fundacji, Krzysztof Rak:

Przypomnijmy, że wśród wyróżnionych dziennikarzy znalazła się nasza redakcyjna koleżanka, Monika Iłowska-Walkowiak, która za audycję „Chodzą ulicami ludzie…“, otrzymała nagrodę specjalną w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu”.

2 myśli na temat “Kontrowersje Polsko Niemieckich Dni Mediów”

  1. Może to pan Skowroński się nie rozumie i się nie bierze na poważnie?

  2. Nie, to Niemcy nie rozumieją, zarówno tego co dzieje się w Polsce, jak i w ich własnym kraju oraz na świecie… I nie zauważają zmian jakie dokonują się w coraz szerszych warstwach społeczności europejskiej… Polacy są dla Niemców mało ważni więc mogą nie chcieć wierzyć, że możemy mieć rację ale jeśli to samo mówi im prezydent USA to już powinni się głębiej zastanowić nad tym dokąd zmierza ich kraj i cała Unia Europejska, którą kierują… Może czas się zastanowić co będzie jeśli tzw. Elity Brukselskie nie mają jednak patentu na nieomylność (vide islamscy imigranci) i naprawdę prowadzą całą Europę na manowce???

Dodaj komentarz