Sobota z opadami

05:48

30 grudnia 2017

Sylwia Misiak

Dziennikarka Radia Zachód

tel.: 68 455 55 95

Sobota zacznie się pogodnie, ale w ciągu dnia mieszkańcy zachodniej i centralnej Polski mogą spodziewać się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Tak wynika z prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W pozostałej części kraju powinno być pogodnie.

Najwyższa temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia – mówi synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczuk. Najcieplej będzie w zachodniej części kraju, tam temperatura wyniesie od 3 do 5 stopni Celsjusza. Najchłodniej – w kotlinach karpackich, gdzie termometry pokażą 2 stopnie poniżej zera.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty na Przedgórzu Sudeckim. W nocy w całym kraju wiatr będzie się nasilał – zapowiada Małgorzata Tomczuk. Niewykluczone, że na terenie województwa podkarpackiego będzie obowiązywało ostrzeżenie o silnym wietrze.

W nocy będzie padało w całym kraju – na wschodzie głównie śnieg, w centrum deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź, a na zachodzie deszcz. Temperatura od minus 3 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 3 stopni na plusie na zachodzie i nad morzem.

Na Ziemi Lubuskiej dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Późnym popołudniem słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C na północy regionu i od 3°C do 4°C na południu,

Wiatr słaby i umiarkowany 10-20 km/h, pod koniec dnia w porywach do 50 km/h, z kierunków południowych.

Dodaj komentarz