Smacznie, zdrowo i radośnie, czyli integracyjne warsztaty gotowania

12:25

29 marca 2017

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Makaron z pesto, kanapki z pastą makrelową, jogurt z granolą czy owsiane ciasteczka przygotowywali wspólnie uczniowie wszystkich sulęcińskich szkół. Gotowanie i akcję integracyjną zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie w ramach projektu „(O) twórzMY wspólny świat!”

W czasie 6-godzinnych zajęć kulinarnych uczestnicy projektu przygotowali siedem różnych zdrowych przekąsek, którymi podzielili się też z mieszkańcami miasta. -Takie wspólne zajęcia są jedną z form aktywnej integracji zdrowych i niepełnosprawnych uczniów, a także lokalnej społeczności – wyjaśnia dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie Danuta Malinowska:

 

Uczestnicy warsztatów kulinarnych gotowania uczyli się pod okiem profesjonalnego kucharza i uczniów kształcących się w tym zawodzie. Było kolorowo, radośnie i smacznie:

 

Warsztaty kulinarne były jednym z działań prowadzonych w ramach projektu, który realizowany było od ubiegłego roku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej .

/var/www/wordpress/wp content/blogs.dir/6/files/2017/03/warsztaty kulinarne sulecin fot 2

/var/www/wordpress/wp content/blogs.dir/6/files/2017/03/warsztaty kulinarne sulecin fot 3

/var/www/wordpress/wp content/blogs.dir/6/files/2017/03/warsztaty kulinarne sulecin fot 4

Dodaj komentarz