Słubickie organizacje spotkają się na pikniku „Pola nadziei”

10:29

22 maja 2014

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Promocja działalności fundacji, stowarzyszeń i związków to główny cel Powiatowego Pikniku Organizacji Pozarządowych „Pola nadziei’, który odbędzie się w Słubicach. Przedstawiciele prawie dwudziestu organizacji z powiatu słubickiego będą opowiadać o swojej działalności i realizowanych projektach a uczestnicy imprezy będą mieli okazję poznać funkcjonujące na terenie powiatu organizacje i wziąć udział w quizach, zabawach i pokazach. Adam Szulczewski z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, współorganizator imprezy , podkreśla, że jest to impreza współfinansowana z pieniędzy unijnych w w ramach projektu „ Modelowe tango”.

 

 

Hospicjum Domowe św. Wincentego a’Paulo zajmuje się opieką nad osobami terminalnie chorymi ze Słubic i okolic od czterech lat. Jego prezes Adam Runiewicz przyznaje, że w czasie pikniku będzie przede wszystkim promowana idea hospicjum domowego.

 

 

Powiatowy Piknik Organizacji Pozarządowych odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na placu Bohaterów w Słubicach. Organizatorami pikniku są: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, powiat słubicki i stowarzyszenie Hospicjum Domowe św. Wincentego a’Paulo.

 

Dodaj komentarz