Słubicki szpital planuje spore wydatki…

12:42

25 listopada 2015

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Informatyzacja Szpitala Powiatowego w Słubicach, a także wdrożenie projektów związanych z przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, budową lądowiska, stworzeniem Transgranicznego Ośrodka Pediatrycznego czy rozwojem ortopedii i termomodernizacją obiektu – takie plany na najbliższe dwa lata mają władze spółki prowadzącej szpital. Zmiany mają dostosować szpital do wymogów ministerstwa zdrowa i jednocześnie poprawić jakość i dostępność usług.

– Pierwszą planowaną inwestycją jest SOR – powiedział prezes słubickiej lecznicy Wojciech Włodarski:

 

 

Koszt wszystkich projektów, jakie chce zrealizować słubicki szpital, to kilkanaście milionów złotych. Placówka planuje zaciągnąć kredyty i pozyskać pieniędze publiczne oraz unijne. Dlatego zarząd powiatu słubickiego w nowym roku „zwolni” spółkę z opłat dzierżawnych. – W sumie będzie to 600 tysięcy złotych rocznie – wyliczył wicestarosta słubicki Tomasz Stupienko:

 

 

Starosta słubicki, Piotr Łuczyński, zapowiada również, że w kolejnych miesiącach będzie zabiegać o specjalny status szpitala w Słubicach:

 

 

Na początku przyszłego roku zmiany obejmą też szpitalną sterylizatornię, która chociaż nadal nie będzie w pełni dostosowana do wymogów ministra zdrowia, to zyska nowoczesny sprzęt. Szpital planuje zakończyć bieżący rok dodatnim wynikiem finansowym, na razie przewidywany jest on na poziomie kilkuset tysięcy złotych. 

Dodaj komentarz