Słubice: Mobilny sprzęt pomoże policjantom

13:27

26 kwietnia 2017

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

Słubicka policja, jako druga w województwie lubuskim, dysponuje przenośnym urządzeniem do badania obecności narkotyków w organizmie. Specjalistyczny sprzęt przekazała funkcjonariuszom gmina Słubice.

Urządzenie jest mobilne i nieduże, policjanci będą więc mogli korzystać z niego w czasie kontroli drogowych i to w dowolnym miejscu. Funkcjonariusze będą mogli szybko i w prosty sposób, na podstawie próbki śliny, stwierdzić, czy kierowca jest pod wpływem środków odurzających. 

– Każde dodatkowe urządzenie, którym dysponujemy, pomaga policjantom nie tylko w wykrywaniu wykroczeń i przestępstw drogowych, ale również ma działanie prewencyjne – podkreśla mł.asp. Magdalena Jankowska oficer prasowy KPP w Słubicach.

Sprzęt został kupiony z pieniędzy gminnych i ma ułatwić pracę słubickim policjantom. Gmina Słubice już po raz drugi wspiera słubickich policjantów w walce z narkotykami, dwa lata temu zakupiła jednorazowe narkotesty. Jak tłumaczy rzeczniczka słubickiego magistratu Beata Bielecka, po narkotyki sięgają coraz młodsze osoby, dlatego gmina wspiera wszelkiego rodzaju działania prewencyjne.

Urządzenie kosztowało 15 tysięcy złotych i przy wykorzystaniu jednorazowych testerów może być używane wielokrotnie. Wykrywa m.in. amfetaminę i jej pochodne, opiaty, kokainę i produkty jej rozkładu w organizmie. Od początku tego roku policjanci ujawnili pięć przypadków, gdy kierujący pojazdami byli pod wpływem środków odurzających.

 

Fot. UM Słubice(Beata Bielecka)

Dodaj komentarz