Słubice: E-dzienniki, czyli szybszy i skuteczniejszy kontakt ze szkołą

10:52

28 września 2016

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

W placówkach oświatowych gminy Słubice wprowadzono e-dzienniki. Cztery szkoły zdecydowały się wyłącznie na elektroniczną formę rejestracji danych i ocen, w pozostałych trzech dokumentacja prowadzona jest na razie podwójnie.

Większość rodziców i uczniów ma więc bezpośredni dostęp do informacji szkolnych i ocen, które pojawiają się w dziennikach. – Gmina przygotowywała się do tego przedsięwzięcia od ubiegłego roku – podkreśla wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński:

 

Podwójna dokumentacja jest prowadzona m.in. w słubickim gimnazjum nr 1. Jak tłumaczy dyrektor placówki, Aurelia Wolny, wkrótce nauczyciele będą korzystali wyłącznie z elektronicznej wersji dziennika:

 

Wprowadzenie e-dzienników m.in. ułatwi pracę nauczycielom, pozwoli na szybki wgląd w oceny, przekazywanie informacji i bezpośredni kontakt z rodzicami. Tego ostatniego najbardziej obawiają się uczniowie:

 

Wprowadzenie e-dzienników w gminie Słubice wiązało się z modernizacją szkolnych sieci internetowych i sprzętu, a także zakupu notebooków, tabletów i licencji. Wydano na to 100 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz