SLD protestuje przeciwko zburzeniu pomnika w Nowej Soli

17:52

20 listopada 2012

Marek Turowski

dziennikarz nowosolskiej redakcji Radia Zachód, tel. 68 455 55 95

Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Nowej Soli jest przeciwna zburzeniu Pomnika Bohaterów II Wojny Światowej i zastąpieniu go innym. Istniejący obelisk zniesiony ku czci polsko – radzieckiego braterstwa broni , który został zbudowany na początku lat sześćdziesiątych, będzie zburzony.

 

 

SLD twierdzi, że w czasie ostatniej kampanii wyborczej do samorządu, żaden z komitetów wyborczych nie mówił o takiej propozycji. W tej sprawie powinno zostać przeprowadzone referendum. Tym bardziej, że to właśnie mieszkańcy zgłosili się do nas z tym problemem – powiedział przewodniczący rady Tadeusz Gabryelczyk.

 

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/11/20-pomnik1-nowa-sol-20-11.mp3|titles=Tadeusz Gabryelczyk.]

 

Wcześniej w tej sprawie przeprowadziliśmy konsultacje społeczne z różnymi środowiskami i otrzymaliśmy zgodę na wybudowanie nowego pomnika – powiedział Jacek Milewski wiceprezydent Nowej Soli.

 

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/11/20-pomnik-2-nowa-sol-20-11.mp3|titles=Jacek Milewski.]

 

Pomnik ma powstać w czasie dwunastu najbliższych miesięcy i będzie kosztował około 250 tysięcy złotych.

 

2 myśli na temat “SLD protestuje przeciwko zburzeniu pomnika w Nowej Soli”

  1. Nawet Fidel Castro nie burzył pomników. Historii się nie zmieni, trzeba ją odkrywać taką jaka była. Nie mamy prawa pisać historii na nowo wg własnego widzimisie i scenariusza.

  2. Nikt nie pisze historii na nowo. W porozumieniu ze środowiskami kombatanckimi, wszystkimi środowiskami kombatanckimi, w miejsce zniszczonego i nie nadajacego sie do dalszej „eksploatacji” pomnika ma powstać nowy. Nowy, który łączy wszystkie środowiska i oddaje cześć wszystkim bohaterom walczącym o Polskę. Ideologię próbuje do tego dorobić nowosolskie SLD. Na szczęście bez powodzenia, bo Nowosolanie to bardzo mądrzy i rozsadni ludzie.

Dodaj komentarz