SGO5 wejdzie do INNEKO. Co będzie z polem golfowym? Na razie nie ma decyzji

08:21

7 lutego 2017

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Prezydent Gorzowa potwierdza, że zastanawia się co zrobić z polem golfowym, którego dziś właścicielem jest spółka INNEKO.

To odpowiedź na wątpliwości samorządowców skupionych w Celowym Związku SGO5. Gminy ze Strzelec Krajeńskich, Starego Kurowa, Zwierzyna i Dobiegniewa dogadały się z INNEKO i to dawne ZUO będzie odbierało z tej części regionu śmieci. Rozmowy trwały niemal rok, bo gminy z SGO5 walczyły o cenę za odbiór śmieci.

Właśnie dlatego gminy zabiegały o wyłączenie ich z północnego regionu gospodarki odpadami obsługiwanego przez INNEKO. Ostatecznie jednak związek podpisał porozumienie z dawnym ZUO. Samorządowcy stawiają jednak warunki. Przede wszystkim INNEKO nie może generować kosztów i zajmować się inicjatywami, które nie są związane z gospodarką odpadami, jak choćby prowadzenie pola golfowego. Mówi wiceburmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Karkoszka:

Prezydent Gorzowa przyznaje, że zastanawia się nad przyszłością pola golfowego. Tu jednak żadnych decyzji nie ma. Wiadomo natomiast, że przedstawiciele SGO5 będą mieli swojego przedstawiciela w INNEKO:

Jacek Wójcicki przypomina, że w INNEKO trwa proces restrukturyzacji spółki. Dodaje, że pole golfowe nie jest prowadzone za pieniądze pochodzące z gospodarki odpadami.

Dodaj komentarz