Kobieto, naucz się bronić! – apelują wojskowi i zachęcają do udziału w kursie

12:38

7 grudnia 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Ministerstwo Obrony Narodowej po raz drugi organizuje szkolenia dla kobiet z zakresu samoobrony. W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 3 tysiące kobiet w całym kraju. Zajęcia organizowane są także w naszym województwie, w jednostce w Czerwieńsku i Sulechowie. Pierwsze pokazowe zajęcia odbyły się w sobotę, zajęcia praktyczne rozpoczną się już 16 grudnia. Jak mówi starszy kapral Beata Wiśniewska z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie, w szkoleniu może uczestniczyć osoba, która jest obywatelem Polski, ma minimum 18 lat, dostarczy zaświadczenie lekarskie poświadczające o braku przeciwwskazań do ćwiczeń.

– Aby ćwiczyć, wystarczy mieć zwyczajny strój sportowy – dodaje żołnierka:


Kapitan Marcin Stajkowski oraz szeregowy Damian Lisiewicz zachęcają panie do udziału, argumentując, że szkolenie jest adresowane także do osób, które nie uprawiają żadnego sportu:


Panie, które chcą odbyć kurs samoobrony prowadzony przez wykwalifikowanych trenerów wojskowych, mogą zadzwonić do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zielonej Górze lub bezpośrednio skontaktować się z jednostką wojskową.

Podobne spotkania będą organizowane w 39 miastach. „Samoobrona kobiet” to program dziesięciu bezpłatnych 2-godzinnych lekcji walki wręcz. Zajęcia prowadzą wojskowi instruktorzy.

Dodaj komentarz