Są pieniądze na remont windy dla niepełnosprawnych dzieci

16:54

24 października 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Są pieniądze na dokończenie remontu szybu dźwigowego i windy w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym, prowadzonym przez gorzowski oddział Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Od kilku miesięcy codziennie na pierwsze piętro wnoszonych jest ponad siedemdziesięcioro dzieci wraz z  wózkami inwalidzkimi. Jest to bardzo uciążliwe. Stowarzyszenie zwróciło się  z apelem na antenie naszego radia do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Mówi Beata Piwowarska, przewodnicząca zarządu stowarzyszenia:
Ewa Zdrowowicz – Kulik, prezes fundacji „Serce na dłoni” przyznaje, że apel o pomoc zrobił na wolontariuszach tej organizacji wielkie wrażenie, dlatego natychmiast organizacja zgłosiła się z propozycją wsparcia finansowego:
Koszt remontu szybu dźwigowego i wymiany windy to aż 250 tysięcy złotych.130 tysięcy pochodzi  z funduszy własnych Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, 100 tysięcy przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a brakujące 20 tysięcy złotych fundacja „Serce na dłoni”. Remont ma zakończyć się pod koniec listopada. 

Dodaj komentarz