Są pieniądze na pomoc dla małej Hani z Drezdenka

14:45

12 października 2017

Adam Król

Korespondent Radia Zachód z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,

tel. 663 557 806,

e-mail: a.krol@zachod.pl

Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca z całej Polski udało się zebrać pieniądze na leczenie półtorarocznej Hani z Drezdenka. Dziewczynka jest ciężko chora. Pomóc chce klinika w Wiedniu.Wczoraj informowaliśmy, że pieniądze na pomoc Hani trzeba zebrać do piątku. Czasu było bardzo mało. Potrzebna kwota ogromna: 100 tys. euro. Jednak dzięki ogólnopolskiej akcji na portalach charytatywnych i nagłośnieniu jej w mediach, pieniądze udało się zebrać w ciągu jednego dnia.

Rozmowa z Pawłem i Natalią Fijak – rodzicami małej Hani

Szczegóły można znaleźć tutaj: http://www.kawalek-nieba.pl/hania-fijak/

i tutaj: https://www.siepomaga.pl/hania-fijak

Po raz pierwszy o sprawie mówiliśmy kilka tygodni temu, gdy w Drezdenku zorganizowano piknik charytatywny. Wówczas zebrano ponad 24 tysiące złotych.

– Pomysł zorganizowania pikniku charytatywnego był spontaniczny – mówi Bartłomiej Jędrzejczak, współorganizator pikniku

Na mieszkańców czekały ciasta, gofry, dzieci mogły zwiedzić prawdziwy wóz strażacki, nauczyć się tańca breakdance, a starsi zbadać swój stan zdrowia.
– Akcja nas bardzo zaskoczyła mówi Natalia Fijak, mama Hani
Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji „Kawałek nieba”, która opiekuje się małą Hanią, na operację w Niemczech.
=====================================================================
Relacja z Popołudniówki:
Wczoraj w na placu przy kościele pw. Przemienienia w Drezdenku miało miejsce ciekawe wydarzenie pn. Kawiarenka „Pod Aniołem”. To w tej plenerowej kawiarence mieszkańcy Drezdenka mogli zakupić pyszne ciasto, wypić kawę, odpocząć na trawie, a najmłodsi zwiedzić wóz strażacki, nauczyć się tańczyć, czy po prostu bawić się. A wszystko po to, by pomóc małej piętnastomiesięcznej Hani, która potrzebuje pieniądze na bardzo drogie leczenie, a choruje na glejaka mózgu. Na zryw dobroczynności do Drezdenka wybrał się z mikrofonem Adam Król.
Dodajmy, ze akcja zakończyła się sukcesem i do puszek ostatecznie trafiło ponad 24 tysiące. Ale to nie koniec, gdyż jest jeszcze aukcja na portalu aukcyjnym, gdzie można wylicytować wiele ciekawych gadżetów w tym koszulkę z autografem Jurka Owsiaka.
Pomóc Hani można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1045 pomoc dla Hani Fijak”

Dodaj komentarz