Ruch Narodowy donosi na B. Sienkiewicza

13:22

18 maja 2015

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Ruch Narodowy złożył dziś w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez byłego ministra spraw wewnętrznych.
Chodzi o wydarzenia, do jakich doszło 11 listopada 2012 roku podczas organizowanego przez środowiska prawicowe Marszu dla Niepodległej. Zdaniem narodowców, Bartłomiej Sienkiewicz zlecił funkcjonariuszom podległych sobie służb podpalenie budki strażniczej przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie, a następie oskarżył o ten czyn uczestników marszu.

O sprawie znów zrobiło się głośno dzięki kolejnym publikacjom nagrań z podsłuchów w warszawskiej restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, wiceprezesa Ruchu Narodowego, jest to najlepsze potwierdzenie podejrzeń, jakie od samego początku mieli organizatorzy Marszu dla Niepodległej:

Jednym  z bezpośrednich świadków wydarzeń pod rosyjską ambasadą w Warszawie był Paweł Kamrad, prezes lubuskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej. Jego zdaniem, cała sprawa wyglądała bardzo podejrzanie, ale może zagwarantować, że podpalenia budki strażnika z pewnością nie dokonali uczestnicy marszu:

Dodajmy, że Ruch Narodowy wystąpił też do prokuratury z wnioskiem o udział w tej sprawie w charakterze jednej ze stron postępowania, tak aby mieć wgląd w dokumentację procesową.

2 myśli na temat “Ruch Narodowy donosi na B. Sienkiewicza”

  1. A nie chodzi czasami o Marsz NIEPODLEGŁOŚCI? Nie ma takiego wydarzenia jak „Marsz dla Niepodległej”.

    Wg strony mw.org.pl szefem lubuskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej jest Paweł KamraD, a nie KamraT. Wyszukanie podstawowych informacji zajęło mi minutę, a nie jestem dziennikarzem. :)

  2. ale budka płonęła w 2013 a nie 2012 i podczas Marszu Niepodległości, a nie dla Niepodleglej -_-

Dodaj komentarz