Radny PO prowadził po pijanemu. Policjanci go skuli

08:42

7 grudnia 2017

Marta Czechowska

dziennikarka RZG

Lekarz rodzinny Robert S., radny miejski i szef Klubu Platformy Obywatelskiej w zielonogórskiej Radzie Miasta zatrzymany przez policję. Jak podały pościgi.pl – prowadził po pijanemu.

Informacje portalu potwierdza policja. – Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 grudnia, wieczorem na Trasie Północnej- mówi rzecznik KMP Małgorzata Stanisławska:

Policjanci kierowali samochody na objazdy w związku z wypadkiem na S3. Trasą Północną nadjechał hyundai. Jego kierowca na widok policjantów zatrzymał się, ale  po chwili zaczął cofać, aż wjechał w zatoczkę. Tam kierujący wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Był tak agresywny, że musiał zostać obezwładniony. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu. Okazało się, że pijany kierowca to radny miejski Platformy Obywatelskiej i lekarz rodzinny  – Robert S.

Jakie konsekwencje grożą radnemu?

Sprawa zatrzymanego radnego PO i lekarza rodzinnego jest szeroko komentowana. Do redakcji wpłynęło oświadczenie Porozumienia Zielonogórskiego, w którym zrzeszenie informuje, że Robert S. nie jest już członkiem Porozumienia.

Sprawę komentują także miejscy radni. Tak sytuację ocenia Jacek Budziński z Klubu Prawa i  Sprawiedliwości:

Jednoznacznie o  zachowaniu radnego PO wypowiedział się także radny Filip Gryko z klubu Zielona Razem:

Szef regionu PO – Waldemar Sługocki – złożył wniosek o usunięcie Roberta S. z partii.  Ponadto Waldemar Sługocki apeluje do Roberta S. o zrzeczenie się mandatu radnego. Nowym szefem zielonogórskiej PO ma zostać Marcin Pabierowski.

Jedna myśl na temat “Radny PO prowadził po pijanemu. Policjanci go skuli”

  1. Radny z PO pijany ucieka przed policją …..Robert S. lekarz rodziny z Zielonej Góry .Wstyd dla tego miasta.

Dodaj komentarz