Przy śniadaniu o planach na nowy rok

17:06

17 czerwca 2013

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie zaprosiły dziś dziennikarzy na śniadanie, przy którym zaprezentowały plany związane z rozpoczynającym się właśnie naborem na nowy rok akademicki.

Zdaniem rektora uczelni, prof. Wiesława Miczulskiego, najbliższa przyszłość szkoły w Sulechowie zapowiada się bardzo dobrze, bo z roku na rok rośnie zainteresowanie specjalistycznymi studiami zawodowymi:

 

W tym roku na przyszłych studentów sulechowskiej PWSZ czeka ponad 300 miejsc na sześciu kierunkach studiów stacjonarnych i tyle samo na studiach zaocznych.     Nowością będą tzw. profile praktyczne, gdzie stawiać się będzie większy nacisk na praktyczną naukę zawodu.

Dr inż. Julian Jakubowski, prorektor uczelni ds. studenckich uważa, że dzięki temu absolwenci szkoły w Sulechowie nie powinni mieć później problemów ze znalezieniem pracy:

W przyszłym roku akademickim studenci PWSZ w Sulechowie będą odbywać praktyki m.in. w zakładach mięsnych Zyguła, w firmach spożywczych Nordis i AB Foods, a także w Elektrociepłowni Zielona Góra oraz w spółce Mazel. Współpraca z tymi przedsiębiorstwami obejmuje zarówno praktyczną naukę zawodu, jak wsparcie przy pisaniu prac dyplomowych – podkreśla dr inż Łucja Frąckowiak – Iwanicka z Instytutu Politechnicznego sulechowskiej uczelni:

Obecnie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na sześciu kierunkach studiuje ok. 1000 osób. Najpopularniejsze kierunki to energetyka, administracja, turystyka i technologia żywności.
Szczegóły tegorocznego naboru można znaleźć na stronie internetowej uczelni: www.pwsz.sulechow.pl

Dodaj komentarz