Prokuratura uznała, że były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie jest „czysty”

16:03

13 września 2017

Filip Praski

Dziennikarz Radia Gorzów 95,6 FM.

E-mail: f.praski@radiogorzow.pl

Były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie, Wojciech Popek, nie będzie odpowiadał przed wymiarem sprawiedliwości. Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających, prokurator rejonowy w Gorzowie podjął decyzję o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie rzekomych nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w placówce.

– Sprawa i nasze analizy związane były z trzema czynami – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, Roman Witkowski:

Dlaczego śledczy postanowili odstąpić od postępowania?

Przypomnijmy, Wojciech Popek stracił stanowisko dyrektora Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie w czerwcu. Kontrola przeprowadzona w muzeum przez Urząd Marszałkowski wykazała potencjalne naruszenie przepisów prawa. Zarząd województwa zdecydował o odwołaniu dyrektora i o zawiadomieniu prokuratury. Kontrolę przeprowadzono po skardze jednego z pracowników muzeum.

8 myśli na temat “Prokuratura uznała, że były dyrektor Muzeum Lubuskiego w Gorzowie jest „czysty””

 1. Czysty … i co mu teraz po tym? tak łatwo zrobić z kogoś przestępcę… jakieś słowo typu sorry?

 2. no to czekam teraz na reakcje wysokiego urzedu. czas zeby przyznal sie do bledu, przywrocil skrzywdzonego czlowieka na stanowisko i przeprosil, ludzie czekaja a wybory nie tak daleko

 3. Nawet gdyby go chcieli teraz przywrócić, to nie wiadomo, czy by tego chciał. Może powiedzieć: Nie chce mi się z tobą gadać

 4. Skąd pani marszałek bierze swoich prawników? Za nasze pieniądze kompromitują siebie i władzę zgłaszajac do prokuratury czlowieka, który nie popelnil przestępstwa. I to na rozkaz zlosliwego donosiciela. Ciekawe co dalej skoro ten dyrektor wczesniej wygrał konkurs a teraz oczyścił sie z zarzutów. Wróci? Pewnie poda ich do sądu!

 5. I jak pani to teraz widzi, pani marszałek? Zamiatamy pod dywan? A może przeczekać bo samo się wyciszy na zasadzie „psy szczekają a karawana jedzie dalej?”.

 6. A może chodziło, by przejąć jego stanowisko? Pan Wojciech Popek dużo zrobił w muzeum, uporządkował i fajnie byłoby teraz przejąć dyrektorowanie po nim. Skrzywdzono człowieka.

 7. „Kontrola przeprowadzona w muzeum przez Urząd Marszałkowski wykazała potencjalne naruszenie przepisów prawa.”

  Platforma Obywatelska wykazała również potencjalną zbrodnie przeciwko kolorystyce ogrodzenia. Platformie Obywatelskiej kolorek się nie podobał, a był on zgodny z zasadami konserwacji zabytków. Na taki kolor są malowane zabytkowe ogrodzenia w całej cywilizowanej Europie, bo to jest ich dawny kolor. Kiedyś wszystkie pałacowe ogrodzenia malowano na ten kolor, gdyż farba do metalu była robiona ze związków miedzi.

  http://radiogorzow.pl/radio-zachod/wiadomosci/j-synowiec-prokuratura-zajmie-sie-sprawa-koloru-bramy-i-ogrodzenia-muzeum/

 8. HK – „A może chodziło, by przejąć jego stanowisko?”

  Wszystko na to wskazuje.

Dodaj komentarz