Profesjonalna pracownia bronchoskopii w Żaganiu

16:13

10 marca 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

W żagańskiej  filii 105. szpitala wojskowego w Żarach od dziś oficjalnie funkcjonuje profesjonalna pracownia bronchoskopowa.  Pracownia i nowy sprzęt znajdują się bezpośrednio na oddziale pulmunologicznym, gdzie trafiają chorzy z problemami płucnymi. Zapotrzebowanie jest ogromne, każdego roku w szpitalu wykonuje się około 600 takich badań.  Do tej pory z tego typu specjalistycznych badań można było korzystać w innym miejscu szpitala, jednak ze względu na dużą liczbę gastroskopii i kolonoskopii,  kolejka  znacząco wydłużała się.
Sławomir Gail, dyrektor 105. Szpitala Wojskowego w Żarach mówi, że pracownia na oddziale pulmunologicznym zwiększy znacząco komfort pacjentów

Andrzej Czupryński, ordynator oddziału pulmunologicznego zagańskiego szpitala dodaje, że badania bronchoskopowe, to jedno z ważniejszych badań diagnostycznych płuc.

Irena Zygmanowska jest pielęgniarką oddziałową. Jak podkreśla, dzięki inwestycji pacjenci będą przewożeni na badania prosto z sali, na której leżą.


Zakup urządzenia bronchoskopowego sfinansował żarski szpital oraz Żagańsko – Żarskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym ze Schorzeniami Układu Oddechowego. Koszt inwestycji   to 240 tysięcy zł.

Dodaj komentarz