Poznaliśmy laureatów konkursu „Bohater mojej Niepodległej”

19:36

9 listopada 2017

Redakcja Informacji

Znamy finalistów konkursu „Bohater mojej Niepodległej”, w którym uczestniczyli uczniowie z powiatu świebodzińskiego. To jedna z inicjatyw organizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich w ramach uroczystości związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
Kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych uczestniczyło w warsztatach przygotowanych przez dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz fotoreporterów. Po zdobyciu umiejętności tworzenia prac reporterskich, uczestnicy przygotowywali własne materiały dziennikarskie, w których prezentowali ważne postaci z ich otoczenia.
Jak mówi Elżbieta Samsel – Czerniawska, koordynator programu „Bohater mojej Niepodległej”, uczniowie zdecydowali się przedstawić m.in historię ratowników medycznych, lokalnych harcerzy, swoich przodków, jedna z grup sięgnęła po historię żołnierki Armii Krajowej.

Pierwsza nagroda w kategorii dziennikarstwo radiowe została przyznana uczennicom ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Świebodzinie. Julia Garbowska, Dominika Dawidowicz i Kamila Wyrzykowska przygotowały reportaż zatytułowany „Wyciągają ich z zaświatów”

W kategorii dziennikarstwo telewizyjne zwyciężyły uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Świebodzinie. Izabela Obst, Agata Pokorska oraz Szymon Wilczyński przygotowali reportaż o żołnierce AK ze Świebodzina.

W kategorii prasa jury doceniło Sarę Piechowską za artykuł „Czerwona poduszka”. Nagroda publiczności trafiła do uczennic ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Świebodzinie, za reportaż radiowy „Wyciągają ich z zaświatów”.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe. Ich materiały reporterskie pojawią się ponadto w lokalnych mediach. Finaliści konkursu będą także jutro gośćmi w popołudniówce Radia Zachód o godzinie 17.15.

Dodaj komentarz