Powiat słubicki: Badania i warsztaty, by zdrowiej się żyło

14:24

19 kwietnia 2017

Monika Iłowska-Walkowiak

dziennikarz działu informacji, redakcja w Słubicach

W powiecie słubickim dobiega końca projekt zdrowotny, którego celem jest uświadomienie lokalnej społeczności, jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu i leczeniu schorzeń związanych z układem krążenia oraz nowotworami. To właśnie na te choroby najczęściej chorują i umierają mieszkańcy tego terenu.

Przez ponad dwa lata w powiecie słubickim, w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia”, zorganizowano cykl konkursów, wykładów i warsztatów, a także akcji sportowych i badań laboratoryjnych. W ciągu 25 miesięcy przebadano 6,5 tysiąca osób, m.in. do szkół trafiły wyciskarki do soków, mieszkańcy uczyli się zdrowo gotować, rozdano też ciśnieniomierze. 50 osób skorzystało też z pobytu w sanatorium. Wszystkie akcje były bezpłatne i skierowane do mieszkańców w różnym wieku.

Mówi starosta słubicki Marcin Jabłoński:

 

Powiat słubicki otrzymał na realizację tego projektu z funduszy norweskich i ministerstwa zdrowia ponad 3 mln zł. Różne imprezy i wydarzenia skierowane były do wszystkich grup wiekowych. W ramach projektu zorganizowano też „Dni aktywnego seniora”. Mieszkańcy powiatu wspólnie ćwiczyli, gotowali i śpiewali:

 

Projekt zostanie podsumowany 22 kwietnia w czasie prozdrowotnego pikniku, który odbędzie się na deptaku przy Collegium Polonicum w Słubicach.

Dodaj komentarz