Północ regionu czeka na elektryfikację kolei

08:39

13 września 2017

Sławomir Kordyjalik

dziennikarz redakcji informacji, działu sportowego i Popołudniówki  Radia Zachód, tel. +48 68 4555 522, +48 68 4555 595,  e-mail: s.kordyjalik@zachod.pl

Józef Kruczkowski, radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości, znalazł się wśród radnych, którzy chcą zwrócić się do ministerstwa infrastruktury o elektryfikację linii kolejowej z Kostrzyna do Krzyża wraz z gwarancją finansowania.

Radny, goszcząc dziś w Radiu Zachód, przypomniał, że Gorzów jest jedynym miastem wojewódzkim, które nie ma zelektryfikowanej linii kolejowej. – Dlatego ważne jest każde wsparcie, które w kwestii jest nam oferowane – dodał Józef Kruczkowski:

 


Radny Józef Kruczkowski powiedział również, że oczekuje od zarządu województwa wsparcia inicjatywy budowy na północy regionu Centrum Pszczelarstwa. Gość Radia Zachód podkreśla, że na południu jest Centrum Winiarstwa, a jego dopełnieniem będzie właśnie ośrodek, który będzie wspierał pszczelarstwo i rozwijał je w naszym regionie.

2 myśli na temat “Północ regionu czeka na elektryfikację kolei”

  1. Brak trakcji elektrycznej na kolei jest problemem tylko w Polsce.Inne kraje doskonale sobie z tym radzą.Zresztą nawet jak linia Krzyż-Kostrzyn zostanie zelektryfikowana to i tak nic to nie pomoże.To nie brak trakcji jest problemem tylko wieloletnie zaniedbania polskich kolei i lobby ciężarówkowo-busiarskie i z tym trzeba zrobić porządek.

  2. Super pomysł z tym centrum pszczelarstwa. O elektryfikacji nie wspomnę bo to oczywista oczywistość jak mówi klasyk.

Dodaj komentarz