Policja: zazdrość przypuszczalnym motywem zbrodni w Przecławiu

10:31

18 listopada 2013

Polska Agencja Prasowa

Prawdopodobnie zazdrość była motywem zbrodni, do której doszło w niedzielę we wsi Przecław – poinformowała policja. Od strzałów z pistoletu zginęło dwoje nastolatków i dwóch mężczyzn; jeden z nich to domniemany sprawca, który popełnił samobójstwo.

O zbrodni policję poinformowała właścicielka domu, w którym znaleziono ciała z ranami postrzałowymi. Z relacji kobiety wynika, że do mieszkania przyszedł jej były konkubent i zaczął strzelać do jej syna, córki oraz obecnego partnera – 41-letniego obywatela Holandii. Sama kobieta zdołała uciec – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Grzegorz Szklarz.

„Dotychczasowe ustalenia sugerują, że 47-letni mężczyzna nie mógł pogodzić się z rozstaniem i posunął się do tak makabrycznego czynu” – dodał Szklarz. Sekcje zwłok ofiar zostaną przeprowadzone we wtorek.

Strzały padły z pistoletu czeskiej produkcji CZ-75. Obrażenia domniemanego sprawcy (mieszkańca wsi Przecław) wskazują, że popełnił samobójstwo przy użyciu pistoletu. Podczas oględzin jego mieszkania okazało się, że przed wyjściem zastrzelił swojego psa.

Mężczyzna nie miał zezwolenia na broń; śledczy ustalają, skąd ją miał.

Jak poinformował PAP rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny kobiecie i dwójce jej pozostałych dzieci w wieku 19 i 20 lat została udzielono pomoc psychologiczna.

Śledztwa w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Dodaj komentarz