Orkan Ksawery zbiera śmiertelne żniwo

23:27

5 października 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Jedna potwierdzona ofiara śmiertelna, kilkaset tysięcy mieszkańców pozbawionych prądu, ponad 300 zerwanych linii energetycznych i 5,5 tys. uszkodzonych stacji średniego i wysokiego napięcia, setki drzew powalonych na drogi, ulice i chodniki.
Tak w wielkim skrócie przedstawia się sytuacja po wichurze, jaka przeszła wczoraj późnym popołudniem nad naszym regionem. Po godz. 22.00 w Gorzowie zebrał się wojewódzki sztab kryzysowy. Wojewoda lubuski Władysław Dajczak podkreślał, że w sprawie nawałnicy rozmawiał z premier Beatą Szydło oraz szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem.

Krzysztof Sidorowicz zastepca komendanta wojewódzkiego policji mówi, że sytuacja na drogach poprawia się.

 

Krzysztof Sidorowicz zastepca komendanta wojewódzkiego policji mówi, że w regionie doszło do śmiertelnego zdarzenia.


Przypomnijmy jeszcze raz, ćwierć miliona odbiorców w naszym regionie nadal pozostaje bez prądu. Mieczysław Atłachowicz, rzecznik spółki ENEA w Zielonej Górze, mówi, że prądu pozbawiona jest większość regionu, a służby energetyczne robią wszystko, aby zasilanie jak najszybciej wróciło do wszystkich odbiorców:


Mieczysław Atłachowicz mówi, że nie pamięta, aby jakakolwiek wichura doprowadziła do tak duże awarii. „Mieliśmy już dość spore uszkodzenia linii związane np. z letnimi burzami, ale nigdy na taką skalę i nigdy nie z powodu wiatru” – podkreśla rzecznik zielonogórskiej ENEII:


Po godz. 20.00 wiatr zaczął słabnąć, a strażacy rozpoczęli sprzątanie po wichurze i usuwanie z dróg, ulic i chodników powalonych drzew:

3 myśli na temat “Orkan Ksawery zbiera śmiertelne żniwo”

  1. Pięknie, że Władze, z Panem Wojewodą na czele, tak sprawnie, z taką podziwu godną determinacją i poczuciem odpowiedzialności za powierzonych Jej pieczy obywateli, działają. W imieniu wdzięcznych Lubuszan – dziękuję!

  2. Ileż samochodów, żubrów, a kto wie – czy tez nie istnień ludzkich, udałoby się uratować, gdyby słuchano się prawych i Sprawiedliwych z Panem Ministrem Profesorem Doktorem Habilitowanym Szyszką na czele.

Dodaj komentarz