PKS sprzedaje dworce

12:00

13 lipca 2017

Sławomir Kordyjalik

dziennikarz redakcji informacji, działu sportowego i Popołudniówki  Radia Zachód, tel. +48 68 4555 522, +48 68 4555 595,  e-mail: s.kordyjalik@zachod.pl

Spółka PKS Zielona Góra wystawiła na sprzedaż trzy nieruchomości. Są one zabudowane dworcami autobusowymi w Świebodzinie i Sulechowie oraz budynkiem w Krośnie Odrzańskim.

Jerzy Woyciechowski, dyrektor spółki, wyjaśnia, że dworce są w złym stanie, ich utrzymanie się nie opłaca, a obowiązkiem przewoźnika jest jedynie zapewnienie transportu.

– Miejsca przystankowe i manewrowe dla autobusów będą zapewnione, a atrakcyjne działki w centrum zostaną sprzedane – tłumaczy dyrektor Woyciechowski:

 


Zaskoczenia nie kryją samorządowcy, którzy uważają jednak, że działanie PKS to obniżanie kosztów. Pasażerowie nic o sprzedaży dworców nie wiedzą i dziwią się postępowaniu przewoźnika:

 


PKS zapewnia, że w Świebodzinie dworzec autobusowy jest w takim stanie, że nadaje się tylko do rozbiórki. Dlatego po remoncie dworca kolejowego właśnie tam będą oczekiwać pasażerowie autobusów. W Sulechowie takiej możliwości nie ma.

Fot. PKS Zielona Góra

Jedna myśl na temat “PKS sprzedaje dworce”

  1. Ciekawe,na co pójdą kolejne pieniądze z wyprzedawanego majątku PKS.
    Może Zarząd zacznie wykupywać akcje od byłych pracowników,bo emeryci mają je tylko dla [miecia].
    A pieniądze NIBY otrzyma rodzina, po zmarłym byłym pracowniku/posiadaczu takich akcji/.Ciekawy regulamin Spółki???

Dodaj komentarz