PKP: problemy na stacji Zielona Góra. Aktualna sytuacja

17:05

6 października 2017

Kamil Hypki

z-ca redaktora naczelnego  kierownik działu informacji   +48 68 4555 503

Polska Agencja Prasowa

Na sieci kolejowej nie ma zatrzymanych pociągów. Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Ruch pociągów został przywrócony na trasie z Kostrzyna do Szczecina.  Zespoły pracują nad przywróceniem ruchu na liniach Czerwieńsk – Zielona Góra i Głogów – Zielona Góra. Utrudnienia na trasie Zielona – Góra – Czerwieńsk mogą potrwać do jutra do godzin popołudniowych.

Z powodu panujących trudnych warunków po przejściu orkanu Ksawery strona niemiecka zamknęła swoje szlaki kolejowe. Pociągi Warszawa – Berlin i Gdynia – Berlin kursują skróconą trasą, tj. kończą bieg w Rzepinie – poinformowała rzecznik prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Jak dodała rzecznik, wznowienie połączeń do Berlina „obecnie zależy od Niemców, my nic nie możemy zrobić”.

Jak poinformowało biuro prasowe PKP Intercity, podróżnym z biletami ważnymi na przejazd przysługuje prawo zwrotu 100 proc. za posiadane bilety (bez potrącania odstępnego). „Pasażerowie, którzy chcą powrócić z Rzepina do stacji, z której wyjechali, mogą dokonać tego na tych samych biletach, po ich potwierdzeniu przez konduktora lub w kasie biletowej, w pociągach tej samej klasy, jakimi podróżowali” – dodała Serbeńska.

Na sieci kolejowej wciąż pracują dodatkowe lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. Działają zespoły techniczne, które usunęły już dziesiątki drzew i gałęzi . Najwięcej pracy mają pociągi do naprawy sieci trakcyjnej. Osoby planujące podróże z lub na teren województw lubuskiego i wielkopolskiego prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacja o ruchu pociągów. Bieżące informacje są podawane na stacjach. Na terenie Zielonej Góry wprowadzono dodatkowych informatorów. Podróżni mogą uzyskać informację o zmianach w komunikacji pod numerem infolinii 703 200 200.

 

 

Dodaj komentarz